Last minute zájezdy Letenky Francie další země

Cestování

Paříž a Eiffelova věž

Pokud chcete poznat všechny francouzské zajímavosti a památky, jeden poznávací zájezd vám určitě stačit nebude. Alespoň jednou byste se určitě měli podívat do Paříže a poznat její největší krásy – Eiffelovu věž, která zde stojí už od světové výstavy roku 1889, vítězný oblouk a nejslavnější bulvár Champs Elysées, čtvrť umělců Montmartre, Sacre Coeur, slavnou galerii Louvre nebo třeba moderní čtvrť La Défense a mnoho dalšího.

Další města Francie a Mont-Saint-Michel

Ale ve Francii jsou i jiná místa, neméně úchvatná než Paříž. Třeba město Remeš, které je správním celkem oblasti Champagne, nebo Versailles nedaleko Paříže, kde můžete spatřit velkolepý královský palác ze sedmnáctého století. Pokud se vydáte do Normandie, nespatříte jen působivé útesy – dějiště bojů konce druhé světové války, ale i Mont-Saint-Michel, ostrov, který je díky přílivu a odlivu buď obklopen mořem, nebo tekutými písky. Nachází se zde četné historické památky, z nichž nejstarší jsou až z jedenáctého století.

Citadela Carcassonne nebo francouzské Alpy

Pro zájemce o dávnou historii je velkým lákadlem Carcassonne, nejznámější středověká citadela v Evropě. Nebo můžete zajít ještě dál a podívat se na menhiry v Carnaku. Zájemci o přírodu a víno zase ocení Francouzské středohoří s městem Auvergne, nejdříve osídleným místem Francie, nebo Grand canyon du Verdon, jeden z nejhlubších a nejširších kaňonů v Evropě. Za poznání stojí i Provence nebo Alsasko a Lotrinsko či Burgundsko a Champagne, nejslavnější vinařské regiony. Za vidění stojí určitě i francouzské Alpy a Pyreneje.

Odpočinek na pobřeží ve Francii

Milovníci architektury se nabaží nejen v Paříži, ale i třeba při cestě po zámcích na Loiře, nebo Pont du Gard, akvadukt, který je dědictvím římské architektury. Odpočinout si můžete na pobřeží, kde se lze nejen koupat a opalovat, ale i obdivovat krásná města, třeba Montpellier, hlavní město vinařské oblasti Languedoc-Roussillon. Rovněž na pobřeží, ovšem východněji, leží nejslavnější města francouzské Riviéry – St. Tropez, Nice nebo Cannes, která patří mezi cestovatelské klasiky, ale i další méně známá, ale neméně krásná přímořská letoviska.

Ve Francii je toho k vidění hodně, mnohem víc, než se dá napsat. Tak neváhejte a vyrazte za jejím poznáním! Můžete začít výběrem některého last minute zájezdu do Francie.