Last minute zájezdy Letenky Francie další země

Počasí a podnebí ve Francii

Podnebí ve Francii je vzhledem k poloze v různých částech země odlišné. Vliv na počasí má vzdálenost od moře, nadmořská výška, typ porostu apod.

Sever - Paříž

Mírné podnebí. Atlantský oceán ovlivňuje počasí na severu a přináší hojné množství srážek. Zimy jsou mírné, jara hřejivá a léta horká.

Západ

Oceánské klima (střední množství srážek, více deštivých dní, malé teplotní rozdíly). Oceán přináší do západních částí Francie vysokou vlhkost. Změny počasí jsou špatně předvídatelné. Mezi nejoblíbenější místa pro turisty řadíme: Cap Fréhel, Saint Malo, Dinan, Concarneau, Honfleur, Královské hrady a zámky.

Jih - subtropické podnebí

V jižních částech panuje subtropické podnebí. Zimy jsou mírné a převážné deštivé. Setkat se můžeme i s prudkým větrem vanoucí z hor ("mistrát"). Léta jsou spíše horká a suchá. Dochází k nárůstům teplot oproti výše uvedeným částem země. Jih země je nejteplejší oblastí celé Francie. Přechod léta a zimy je souvislý. Jaro a podzim téměř vymizely. Nejoblíbenější částí pro turisty je Francouzská riviéra. Průměrná teplota v letním období je okolo 24-27 °C.

Východ - Alpy

Kontinentální podnebí (vysoké množství srážek, sněhová pokrývka).

Setkáme se středozemním klimatem. Zimy jsou chladné. Na horách nás čeká větší množství sněhu. Sníh se tu drží až šest měsíců. Léta jsou na východě teplé oproti západu. Jarní a podzimní měsíce jsou bohaté na srážky. Ve vyšších polohách nás čeká teplota okolo nuly. Alpy mají mnoho dobrých svahů a jsou cílem mnoho turistů.

Největší úhrn ročních srážek probíhá v zimních a jarních měsících (leden-březen). V srpnu a září je nejmenší výskyt srážek.

Aktuální předpověď počasí ve Francii

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Airport, Francie Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Brest, Francie Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Bordeaux, Francie Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Lyon, Francie Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Paříž, Francie Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Rennes, Francie Forecast Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí v Štrasburk, Francie Forecast