Last minute zájezdy Letenky Francie další země

Lyžování ve Francii

Ve francouzských Alpách se nachází přes 400 lyžařských středisek, která jsou v provozu většinu roku, jelikož mají velice výhodnou nadmořskou výšku, a to místy až nad 3000 m či jsou položena na ledovcích. Na jeden skipas zde můžete projet více oblastí, která jsou propojena. Střediska ve Francii jsou velmi různorodá, jsou umístěna v historických vesničkách, ale i v nově vybudovaných a velmi moderních centrech, která jsou schopna pojmout tisíce lyžařů. Tato různorodost se projevuje i v ubytování, které se návštěvníkům nabízí, můžete si vybrat ze stylových chatek nebo moderních hotelů.

Lyžařské a jiné radovánky

Lyžařské tratě ve Francii patří k absolutně nejlepším na světě, zimní radovánky si zde užijí jak pokročilý, tak i začátečníci, snowboardisté, rodiny s dětmi i milovníci freeridového lyžování. Jsou tu v nabídce i takové speciality jako projížďka se psím spřežením, bobové dráhy, ledové jeskyně nebo potápění pod ledem. Výhody lyžování ve Francii jsou hlavně široké sjezdovky, propojené areály, téměř dokonalé sněhové podmínky, blízké ubytování a skvělá kuchyně.

Francouzská lyžařská střediska

První místo mezi středisky ve Francii si rozhodně zaslouží Chamonix, které je jedno z nejlepších středisek pro lyžaře nejen ve Francii, ale na celém světě. Nachází se na úpatí hory Mt. Blanc. Chamonix je ale vhodný spíše pro zkušené lyžaře, i když začátečníci si tu také přijdou na své. Celková délka sjezdovek je tu přes 150 km.

Velmi oblíbeným střediskem je Alpe d´Huez, kterému je přezdíváno „Ostrov slunce“, protože je tu většinou krásné slunečné počasí. Nachází se na jižním svahu pohoří Grandes Rousses.

Flaine je jedno z největších středisek v Evropě, spolu s dalšími tvoří obrovský areál, kde je přes 130 sjezdovek. Sněhové podmínky jsou zde velice příznivé, většina svahů je totiž položena na severní straně.

Za zmínku stojí také střediska jako La Plagne, La Rosiere, Risoul, Tignes, Avoriaz, Serre Chevalier a mnoho dalších.